Frydek
-
DST
65.15km
-
Teren
1.00km
-
Czas
02:47
-
VAVG
23.41km/h
-
VMAX
59.50km/h
-
Podjazdy
460m
-
Sprzęt Kellys Magnus
-
Aktywność Jazda na rowerze
Miałem pojechać tylko do Dobrej ale przedłużyłem sobie do Frydku. W drodze powrotnej zaczęło mi uchodzić coś powietrze. Dopompowałem i po ok 10 km znowu musiałem dobić powietrza. Do pracy na 16 tą. Powrót o 2 w nocy w lekkim deszczu.
Z ciekawości zaczynam dodawać w statystykach "przewyższenia" wyliczone wg bikemap. Wiem że nieco zaniża ale nie aż tak wiele.
Będę miał niejaki podgląd ile "podjeżdżam" danego miesiąca i ile w roku.
Frydek i Łysa Góra 
Toszanowice kapliczka 
Ropice młyn
Kategoria Rower
Jaworowy, Ropica i Ropiczka
-
DST
74.00km
-
Teren
13.00km
-
Czas
04:06
-
VAVG
18.05km/h
-
VMAX
62.50km/h
-
Podjazdy
1040m
-
Sprzęt Kellys Magnus
-
Aktywność Jazda na rowerze
No i mamy 2014 r. Zabawa od początku albo i dalej:) Wszystkim z tej okazji życzę wszystkiego najlepszego i spełnienie życzeń.
Plany na ten rok jakieś są i zobaczymy co z tego uda się zrealizować. O tym pod koniec.
Na zakończenie 2013 r. zafundowałem sobie trochę terenu w Beskidzie Śląskim. Dzisiaj podobnie tylko że w po czeskiej stronie w Beskidzie Morawskośląskim.
Wiało od południa więc pojechałem bocznymi drogami przez Puńców i Kojkowice do Trzyńca a potem pod Jaworowy. Po drodze spotkałem trzy bikerki, które jechały z naprzeciwka.
Podjazd asfaltem na Mały Jaworowy 945 m. Stamtąd grzbietem przez Jaworowy 1032 m. Ropicę 1082 m. i kilka innych mniejszych szczytów na Ropiczkę 918 m. Na szlaku trochę pieszych turystów ale nikogo na rowerze.
Zjazd pod Krzywy i do Komornej Lhotki. Powrót przez Hnojnik i Ropice.

Jaworowy od Trzyńca
Dolina Tyry 
Początek podjazdu na Jaworowy 
Mały Jaworowy 
Widok z MJ 
Jaworowy 1032 m 
Sindelna resztki starego zmrożonego śniegu

Pod Ropicą 
Ropica 1082 m.
Szlak z Ropicy na Lipowy 
Widok na Ropicę i Lipowy 
Schronisko na Ropiczce 
Komorni Lhotka
A co do planów na 2014 r.
Chciałbym zrobić więcej km niż w ubiegłym roku:)
Do zaliczenia coś z tej paczki: Pradziad, Mincol, Ostredok, Sliezsky dom.
Jedna lub kilka tras powyżej 500 km.
Kategoria Rower
Kotarz 974 m.
-
DST
100.15km
-
Teren
10.00km
-
Czas
05:04
-
VAVG
19.77km/h
-
VMAX
56.50km/h
-
Sprzęt Kellys Magnus
-
Aktywność Jazda na rowerze
Miało być SSS a wyszło SKS. Zamiast sylwestrowo salmopolowa setka jest sylwestrowo kotarzowa setka.
Wyjazd ok 11 godz, przez Dzięgielów, Cisownicę i Ustroń do Wisły. Następnie do Malinki i na Salmopol. Czas podjazdu nie najgorszy 0:22:05. Z Salmopolu czerwonym szlakiem na Kotarz 974 m. i dalej na Karkoszczonkę. Na szlaku tylko miejscami trochę śniegu.
Zjazd go Brennej i przez Lipowiec do Hermanic. Podjechałem jeszcze do Goleszowa po sztuczne ognie i ogień do domu.
W Bażanowicach zatrzymałem się przy samochodzie w rowie. Było też więcej osób ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Gość wyleciał z zakrętu i dachował. Chodził koło auta i telefonował po lawetę. W domu przed zmrokiem.















Wywrotka w Bażanowicach © daniel3ttt
Kategoria Rower
Kończyce Wielkie
-
DST
36.64km
-
Teren
2.00km
-
Czas
01:25
-
VAVG
25.86km/h
-
VMAX
57.50km/h
-
Sprzęt Kellys Magnus
-
Aktywność Jazda na rowerze
Przed pracą krótko po okolicy. Zamarski - Hażlach - Kończyce Wlk - Kaczyce - Pogwizdów. Potem do pracy. Po pracy wieczorem przez miasto i do domu.

Polna droga w Hażlachu © daniel3ttt
Kategoria Rower
Pszczyna
-
DST
95.25km
-
Teren
0.50km
-
Czas
04:02
-
VAVG
23.62km/h
-
VMAX
53.50km/h
-
Sprzęt Kellys Magnus
-
Aktywność Jazda na rowerze
Pogoda wyśmienita jak na tę porę roku tylko żeby dzień był trochę dłuższy. Do Czechowic i do Pszczyny. Mapy nie brałem czego później żałowałem bo w Czechowicach też jakiś pałac jest. Powrót przez Strumień.

Zamek w Pszczynie © daniel3ttt
Kategoria Rower
Cieszyn i Czeski Cieszyn
-
DST
11.93km
-
Czas
00:30
-
VAVG
23.86km/h
-
VMAX
44.00km/h
-
Sprzęt Kellys Magnus
-
Aktywność Jazda na rowerze
Miasto i praca. Po pracy pojechałem do Czeskiego Cieszyna bo widziałem że gdzieś ostro strzelali jakby już był Sylwester. Jak dojechałem to niestety już przestali. Potem trochę nad Olzą i do domu.
Kategoria Rower
Stritez
-
DST
33.80km
-
Czas
01:25
-
VAVG
23.86km/h
-
VMAX
56.50km/h
-
Sprzęt Kellys Magnus
-
Aktywność Jazda na rowerze
Po mieście i do pracy. Po pracy czyli o 20:20 przejażdżka po Czechach. Ropice - Stritez - Nebory - Baliny. Potem podskoczyłem jeszcze raz do pracy na parking bo zgubiłem tam jedną rzecz i do domu.

Tym razem dodałem zdjęcia z PBS nie używając ikony "zdjęcie". Wpisywałem link w "kodzie źródłowym". Nie ma już pustych kratek ale zdjęcia wyszły w nie naturalnych proporcjach.
Kategoria Rower
Zbyslavice, Bitov
-
DST
134.27km
-
Teren
5.00km
-
Czas
05:44
-
VAVG
23.42km/h
-
VMAX
57.50km/h
-
Sprzęt Kellys Magnus
-
Aktywność Jazda na rowerze
Wyjazd na kolejne dwa gródki średniowieczne w Czechach. Miałem jechać przed świtem i zrobić nieco dłuższą trasę. Przy okazji chciałem odnaleźć trzy gródki, w Zbyslavicach, w Bitovie i w Starej Vsi u Bilovca. W nocy mocno wiało i przełożyłem wyjazd na ranną, nieco późniejszą porę. Tak więc wyjechałem dopiero przed 9 godz. Czasem mam dylemat którą drogą jechać do Ostrawy. Główna przez Terlicko i Hawierzów to dużo górek i spory ruch. Bocznymi to strata czasu. Pojechałem zatem przez Stonawę, Suchą i dwupasmówką do Ostrawy. Przy dzisiejszym wietrze z pd.-zach. był to dobry wybór bo do Stonawy prułem z wiatrem a potem miałem boczny. Gdybym pojechał przez Terlicko to musiałbym walczyć z wiatrem. W Porubie zjechałem i przez Polankę nad Odrą i Klimkowice dotarłem do Zbyslavic. Tam odnalazłem pierwszy gródek. Dość duży kopiec, częściowo otoczony fosą. Na kopcu nierówności terenowe po dawnych zabudowaniach. Stamtąd leśną dróżką na gródek w Bitovie. Pod koniec przez obsadzone pole. Gródek w Bitovie już nie tak okazały i nie tak dobrze zachowany jak poprzedni. Kopiec częściowo zniwelowany i w najwyższym miejscu wał ma może 1 m. Do Starej Vsi u Bilovca już nie jechałem bo za mało czasu. Powrót przez Bravantice, Starou Ves nad Ondrejnici, Brusperk i Frydek. Z Frydku główną do Cieszyna.

Ostrawa

Polanka nad Odrou

Klimkovice


Tunel na D1

Zbyslavice gródek


Bitov gródek

Widok na Beskidy


Nie ma lodu to grają na asfalcie w hokeja.

Stara Ves nad Ondrejnici

Frydek

Kategoria Rower
Wisła
-
DST
60.28km
-
Teren
1.00km
-
Czas
02:30
-
VAVG
24.11km/h
-
VMAX
61.60km/h
-
Sprzęt Kellys Magnus
-
Aktywność Jazda na rowerze
Do Wisły. W tamtą stronę przez Dzięgielów i Cisownicę. Powrót przez Kozakowice, Goleszów.
We Wiśle kupiłem jeszcze coś do paczek chłopaków. Mocno dziś wiało.
Ustroń i Równica

Wisła

Wisła

Ustroń Zawodzie

Kategoria Rower
Strumień, Jastrzębie
-
DST
93.30km
-
Teren
1.00km
-
Czas
04:02
-
VAVG
23.13km/h
-
VMAX
56.50km/h
-
Sprzęt Kellys Magnus
-
Aktywność Jazda na rowerze
Na północ. Dzisiaj wolny dzień, ale o tym dowiedziałem się dopiero jak miałem jechać do pracy na 14 tą.
Trasa bez konkretnego celu, po okolicy. Przy okazji zajrzałem na Strumieńskie Betlejem.
15 tys pyknęło więc plan zrealizowany.
Dębowiec

Ochaby

Drogomyśl
Strumień

Strumieńskie Betlejem

Pawłowice

Jastrzębie

Zebrzydowice

Udało mi się dodać zdjęcia z PBS ale inaczej niż to sugerował bobiko na forum.
Za to jakieś dziwne puste krateczki są obok zdjęć.
Kategoria Rower







